raksts
Nodarbību cikls mammām, kuras audzina meitas

10 nodarbību laikā apskatīsim tēmas, kas kļūst aktuālas pusaudžu vecumā meitenēm un viņu mammām. Mammām šīs tēmas būtu jāizprot un vienlaikus jāspēj sniegt informācija un atbalsts meitai, kas ne vienmēr ir vienkārši, jo bieži vien attiecības ar meitu ir kļuvušas sarežģītākas. Tādēļ nodarbību laikā caur sniegto informāciju un aktivitātēm stiprināsim mammu IZPRATNI PAR MEITAS SIRDĪ, GALVĀ UN ĶERMENĪ NOTIEKOŠO.

1. nodarbība – IEVADS UN MEITEŅU PUBERTĀTE. Apskatīsim meiteņu izmaiņas ne tikai fiziskā līmenī, bet arī emocionālā un kognitīvā, lai labāk izprastu, ko meitenes šajā posmā piedzīvo un kā tas ietekmē viņu uztveri un reakciju uz apkārt notiekošo.

2. nodarbība – PUSAUDZE ĢIMENĒ.  Iedziļināsimies ģimeņu attiecību jautājumos no pusaudzes skata punkta, lai meklētu resursus un iegūtu plašāku izpratni par šī brīža attiecībām.

3. nodarbība – LAIKS KOPĀ. Ir zināms, ka pavadītais laiks kopā ir svarīgs un neatņemama sastāvdaļa, lai stiprinātu attiecības, bet reizēm uzturēt veselīgas attiecības ar pusaudzi nav ne maz tik viegli. Tādēļ pārrunāsim principus, kurus ir būtiski ievērot, pavadot laiku kopā ar meitu, lai turpmāk tā būtu jauka nodarbe, kuru vēlas atkārtoti piedzīvot abas puses.

4. nodarbība – KOMUNIKĀCIJA. Radīsim izpratni kā sarunāties ar pus–pieaugušo/pus–bērnu, saglabājot savstarpēju cieņu, sapratni un uzticēšanos, menedžējot savas un meitas emocijas.

5. nodarbība – ROBEŽAS, NOTEIKUMI, SODA VIETĀ – SEKU IZPRATNE. Aplūkosim situācijas un principus, ko ņemt vērā, lai saglabātu robežas un noteikumus, kad meita spēj atrast pietiekami daudz pretargumentus, kā arī pārrunāsim seku izpratnes efektivitāti un nepieciešamību.

6. nodarbība – MOTIVĀCIJA. Pusaudžu vecumā reizēm mācības, brīvā laika pulciņi, sports un mājas pienākumi kļūst mazsvarīgi, jo prioritēti ieņem citas lietas. Sniegsim idejas, kā rast balansu starp pusaudža un vecāka prioritātēm, meklēsim pieeju pusaudža motivācijas veicināšanai.

7. nodarbība – VESELĪGA PUSAUDŽU DRAUDZĪBA. Draudzībai ir svarīgākā nozīme pusaudžu vecumā, tādēļ pārrunāsim kā es kā mamma varu pasargāt meitu no neveselīgām (vardarbīgām) attiecībām. Kas palīdzētu rast iedrošinājumu meklēt draugus un veidot tādas attiecības ar vienaudžiem, kas veicinātu pusaudzes izaugsmi un apmierinošu pašizjūtu.

8. nodarbība – PUSAUDZES ĶERMENIS – SEKSUALITĀTE, INTIMITĀTE. Meitai pieaugot, aktualizējas jautājumi arī par seksualitāti un intimitāti, par ko reizēm ir visgrūtāk runāt, bet ir visvērtīgāk, kad meita informāciju saņem no mammas. Nodarbībā pārrunāsim šos neērtos jautājumus par seksualitāti, intimitāti, ķermeni, kā arī par puišu pubertāti, lai mājās jau par to būtu daudz vieglāk sarunāties ar savu meitu.

9. nodarbība – BĪSTAMĀS JEB PROBLĒMU SITUĀCIJAS.  Apskatīsim dažādas problēmu situācijas (atkarību izraisošo vielu lietošana, pārlieku aizraušanās ar modernajām tehnoloģijām, ēšanas un miega traucējumi, depresija, suicidālas domas, panikas lēkmes u.c.) un kā to pamanīt savlaicīgi, pirms ir par vēlu, kā arī kāda būtu nepieciešamā rīcība šādās situācijās.

10. nodarbība – NOBEIGUMS. PRINCIPI, KO IEVIESĪŠU ATTIECĪBĀS AR SAVU MEITU. Pēc deviņām nodarbībām atskatīsimies uz paveikto, apkoposim svarīgāko, kā arī izvirzīsim mērķus un principus, kas palīdzētu ikdienā uzturēt un stiprināt labvēlīgas savstarpējās attiecības mammai ar meitu.

Jūsu IEGUVUMI no nodarbībām:

  • būsiet pārliecinātāka kā mamma;
  • stiprinātas savstarpējās attiecības;
  • izpratni, kas notiek ar manu meitu pusaudžu vecumā;
  • zināšanas, kā runāt ar meitu par neērtiem jautājumiem;
  • drosmi sarunāties dažādās situācijās;
  • citu mammu atbalsts un idejas saskarsmei attiecībās ar meitu;
  • iespēju drošā vidē runāt par grūtībām.

Nodarbības vada:

Sarmīte Bambāne – psiholoģe un psihoterapijas speciāliste
Liene Piķe – psiholoģe un izaugsmes trenere

Nodarbības notiek:

Mārupes ielā 4, Rīga (Āgenskalns)

Dalības maksa:

150.00 euro par visu nodarbību ciklu,
50.00 euro pirmā iemaksa, lai tiktu nodrošināta vieta nodarbībās.

Pieteikšanās:

Rakstot uz lplienepike@gmail.com vai zvanot uz tel.nr 26148003
Vārds:  
Atcerēties datus?

E-pasts:
URL:
Komentārs:Ģīmīši


Pārbaudei - ieraksti atbildi uz jautājumu:
Kādi ir pēdējie divi burti vārdam Ģimenei    informēt: jā, nosūtīt man atbildi e-pastā.  

Padoms: Visi HTML kodi, izņemot <b> un <i> tiks izdzēsti no komentāra. Atļautas tikai WEB norādes vai pasta adreses.

Pastāsti citiem:


Esam kopā:

rigacoach.lv